Sezmi Neste generasjon TV-system kommer snart

Sezmi AS med hovedkontor i Silicon Alley har avduket en ny stil TV-system for å konkurrere med satellitt og kabel-TV store gutta. Den tilbyr er unik fordi den kombinerer flere ulike teknologier for å levere sitt innhold.

sezmi

For forbrukeren vil månedlige avgifter være halvparten av kabel og satellitt-leverandører. Systemet består av en set top-boks som kan motta programmer i 3 forskjellige måter.

Online TV over internett streaming-innhold via bredbånd

Digital-TV via antenne

Den tredje vei innebærer å bruke lokale TV-stasjoner som vil overføre grunnleggende kabel programmering via ledige områder av radiobølgene. Kanaler som Nickelodeon og Discovery-kanaler. På grunn av begrenset plass tilgjengelige stasjonene vil bare kunne vise en begrenset linje opp, noe av det i High Definition. Men Sezmi planer om å motvirke dette ved at stasjonene sender den mest sette programmer, og lagre til set-top-harddisker litt som BBCs iPlayer, lage TV on Demand.

"TV-rommet har ventet på at noen skal sette det hele sammen på samme måte som Apple gjorde for digital musikk" når det kombineres sin iTunes Music Store med iPod musikkspillere, sa Phil Wiser, styreformann og president i Sezmi.

Håpet er at Sezmi vil samarbeide med telefonen selskapene og mobiloperatørene å selge tjenesten som en del av en pakke, inkludert bredbånd og telefontjenester. En lavpris-TV-tjenesten kan bidra faste telefonen selskaper bekjempe trusselen fra kabel-selskaper som tilbyr billige telefonsamtaler i pakken sin.

Det antas at tjenesten vil rulle ut senere i år.

Relaterte artikler:

  1. Gratis Mobil-TV kommer til mobiltelefoner i 2009
  2. Major UK online TV service planlagt av de store 3
  3. Storfilmer på etterspørselen kommer til TiVo
  4. Sky lansere online TV hvis du dont mind betale!
  5. Internet TV fremtiden for satellitt og kabel-TV på PCen

Avreise en Svar